"Zdecyduj się na innowację" - prezentacja rezultatów projektu iSWORD podczas konferencji Krajowej Instytucji Wspomagającej, 14.11.2013

25.11.2013

14 listopada 2013 w Bibliotece Narodowej w Warszawie odbyła się konferencja „Zdecyduj się na innowację”, organizowana przez Krajową Instytucję Wspomagającą, której celem było zaprezentowanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie problemów szeroko rozumianej polityki społecznej wypracowanych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Instytut Badań Strukturalnych został zaproszony do prezentacji istoty innowacyjności projektu „Innowacyjny System Wspierania Ocen Regulacji i Decyzji Inwestycyjnych – iSWORD”, który był realizowany w latach 2010-2013 w ramach Priorytetu V. Dobre rządzenie.

Iga Magda, wiceprezes IBS, przedstawiła w trakcie konferencji kluczowe kwestie zrealizowanego projektu, podkreślając użyteczność wypracowanych narzędzi analitycznych w czterech obszarach polityki oraz możliwości ich zastosowania dla pracowników administracji publicznej.   System iSWORD upraszcza ilościową ocenę skutków prowadzonej polityki, umożliwia również ocenę skutków inwestycji.

Podczas konferencji występowali przedstawiciele projektów z czterech obszarów działania w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki: Edukacja i szkolnictwo wyższe, Dobre rządzenie, Adaptacyjność, Zatrudnienie i integracja społeczna.

 

Wróć

© 2011 iSWORDlogalogalogaRealizacja: Migomedia

Strona współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego